Всім привіт! сьогодні у мене в гостях вебмастер сергій єрьомін, експерт з контекстної реклами і майстер з докрутки доходів з сайту. З ким ще розмовляти про заробіток на інфосайтах, як не з профі в монетизації?

12 вересня 2018 сергій єрьомін буде говорити про те, як вичавити максимум прибутку з сайту, на конференції кінза в москві.

до речі, я теж буду присутній на конференції в ролі глядача, тому можемо з усіма бажаючими зустрітися і поспілкуватися;) нагадаю, що це найкраща конференція по заробітку і бізнесу в інтернеті і щороку я її відвідую. Після конференції завжди їду з великим багажем знань і новими ідеями!

Прямо зараз читайте про те, як заробити на сайтах за допомогою контексту, дорогих і дешевих нішах, і як підняти дохід на одного відвідувача в 2,5 рази.

– привіт, сергій! розкажи про себе і про те, як ти прийшов до сайтів?

Привіт! родом я з воронезької області. Закінчивши 9 класів, вступив до технікуму на спеціальність «обчислювальні машини, комплекси, системи та мережі». Після закінчення технікуму влаштувався на роботу системним адміністратором. Пропрацювавши 2 роки, я зрозумів, що робота за наймом не приносить мені задоволення, це не моє.

Почав шукати додаткові способи заробітку. Це був 2007 рік, у мене якраз з’явився інтернет, і мені стала цікава тема можливості заробити гроші в ньому. Я пробував різні способи: і кліки по рекламі, і продавав icq номера. Потім почав робити сайти на копіпасті під сапу. І тільки через рік познайомився з інфосайтами.

8 —&>- але продовжував працювати сисадміном?

Так, і паралельно я відкрив в офлайні невеликий автомобільний бізнес. Коли сайти почали приносити стільки ж, скільки я отримував на роботі (на той момент моя зарплата була близько 10-12 тис.рублів), я прийняв рішення звільнитися, до того ж у мене був оффлайн бізнес, який теж приносив дохід. Пам’ятаю мені навіть пропонували підвищення зарплати, щоб я не звільнявся. Але було прийнято рішення рухатися далі!

– складно було звільнитися в нікуди?

Поки я працював, у мене катастрофічно не вистачало часу на свої сайти. Доводилося працювати після роботи до пізнього вечора і на вихідних, оффлайн бізнес теж забирав якийсь час. Після звільнення його стало більше, але дуже сильно не вистачало живого спілкування з однодумцями. Цю прогалину заповнила жива конференція по заробітку в інтернеті-кінза . Там я познайомився з величезною кількістю вебмайстрів і людей заробляють іншими способами в мережі.

– які головні досягнення в сайтах можеш назвати на сьогоднішній день?

1 найголовнішим досягненням вважаю отримання 100 000 унікальних відвідувачів на добу на сезонному сайті.

– скільки всього у тебе зараз сайтів?

Зараз у мене близько 15 сайтів. Дохід в місяць постійно скаче то вгору, то вниз. Оборот з цих сайтів близько 3 млн.рублів на рік.

— розкажи детальніше, з чого починав заробляти на сайтах. На яку тему був твій найперший сайт? що зробив, щоб отримати першу $1000?

Мій заробіток на сайтах починався, як думаю і у багатьох, хто почав працювати в ті часи — з заробітку на продажу посилань. Сапосайти робилися на копіпасті. Але пошуковики почали фільтрувати такі сайти. Так і почав робити сайти з унікальним контентом.

Перший сайт був присвячений гаражам, я як раз тільки закінчив будівництво власного гаража і добре розбирався в темі. Спочатку монетизував його тільки adsense, а пізніше сайт прийняли в рся. Другий мій сайт теж був на будівельну тематику – про лазні. Ці два сайти мені і принесли першу $1000 з контексту.

– ось, вже пішли терміни! давай тоді трохи докладніше поговоримо про монетизацію сайтів. Уяви, що нас зараз читають ті, хто раніше на інформаційних сайтах не заробляв. Розкажи, які зараз найактуальніші способи монетизації таких сайтів.

Найактуальнішими зараз вважаються наступні способи:

  • монетизація контекстною рекламою;
  • офферы;
  • тизери;
  • прямі рекламодавці.

Є багато й інших способів, за допомогою яких можна заробляти на своєму сайті.

8 —&>- ок, тоді зупинимося на монетизації контекстної рекламою. Розкажи про переваги саме контексту. Наскільки легко вступити в рся і адсенс молодому сайту?

Контекстна реклама є “білою” і її безпечно розміщувати, не боячись отримати фільтр від пошукових систем за рекламу, на відміну від офферов. Природно, треба грати за правилами мереж і не розміщувати неприпустимі формати. Зараз в рся (рекламна мережа яндекс) і google adsense беруть абсолютно всі сайти. Раніше було дуже складно потрапити в рся, пам’ятаю, що тільки не робили на сайті вебмастера, щоб їх сайт прийняли в рекламну мережу… Зараз такого немає.

– круто! а як правильно працювати з рекламою, щоб не розлютити пошуковики і не потрапити в бан? можеш дати кілька порад?

Потрібно обов’язково читати правила, що стосуються реклами, не тільки пошукових систем, а й рекламних мереж. Зокрема рся.

8 —&>- зараз більшість шукають інформацію на смартфонах, є якісь тонкощі роботи з контекстною рекламою під мобільні пристрої?

Звичайно є. Під мобільні пристрої потрібно проводити окремі від десктопних версій тестування реклами. Для мобілок є формати реклами, які не підійдуть для пк версій.

– вважається, що дохід від контекстної реклами несерйозний, потрібно обов’язково підключати оффери. Це міф?

Так! є вебмайстри, які заробляють по кілька сотень тисяч рублів на місяць, розміщуючи на своїх сайтах тільки контекстну рекламу.

– який повинен бути трафік, щоб почати заробляти з контексту?

Розміщувати контекстну рекламу вже можна і з 10 уніків. Але щоб отримувати якісь виразні гроші, потрібно хоча б 10 000 візитів на місяць. Тоді ваш дохід буде близько 2-5 тис. Рублів

Фінанси є найдорожчою тематикою, а жіноча — найдешевша.

– взагалі багато складнощів виникає при монетизації сайту за допомогою контекстної реклами?

Почати заробляти не складно. Досить просто розмістити блоки на своєму сайті. Але ось проводити тестування і вичавлювати максимальний дохід — це вже трудомісткий і складний процес, що вимагає компетенцій і знань.

– знаю, що ви з партнером допомагаєте іншим власникам сайтів налаштовувати і докручувати монетизацію на сайтах. Приведи який-небудь міні-кейс по докрутці сайту.

Тааак… Звернувся до нас з михайлом (михайло козлов-вебмастер, партнер сергія-прим. Як заробляти) наш хороший знайомий, з проханням докрутити йому монетизацію на будівельному сайті загальної тематики. Вебмастер він досить досвідчений, тому ми спочатку не захотіли брати його в докрутку, він і сам добре вміє монетизувати. Але він так наполегливо просив йому допомогти, що в підсумку ми взялися за докрутку.

На той момент у нього було близько 30 копійок на унікального відвідувача, що вважається хорошим показником для будівельного сайту. Що ми зробили:

  • протестували і змінили пріоритет рекламної мережі (рся і adsense), додали тизери на сайт.
  • протестували місця виведення реклами, нові актуальні формати, блоки для мобільних пристроїв, кольори заголовків.
  • налаштували всілякий таргетинг.

У підсумку отримали 70 копійок на уніка! клієнт не просто залишився задоволений, а був, м’яко кажучи, в шоці від такого доходу на уніка.

Ще згадав цікавий момент з цього сайту. Перший рекламний блок в статті ми поставили тільки після 2-х екранів прокрутки. І коли власник сайту не побачив на початку статті ніякої реклами (а початок статті вважається найприбутковішим місцем для реклами), він підняв паніку і почав нам писати, що втрачає дохід і щоб ми поставили рекламу вгорі. Ми його заспокоїли і попросили просто подивитися статистику доходу, на що він був дуже сильно здивований, коли побачив зростаючий вгору графік доходу.

Після цього до нас прийшов ще один сайт такої ж тематики. Ми хотіли повторити цю історію, і повісили точно такий же вагу реклами, як і на першому сайті. Але ця вага показала результати набагато гірше, і довелося проводити тестування з нуля. Це говорить про те, що кожен сайт індивідуальний, і потрібно проводити тестування.

8 —&>- як власнику сайту зрозуміти, що з реклами на його сайті можна вичавити ще більше?

Хороше запитання! є приблизні середні цифри для кожної тематики, і якщо у вас дохід набагато нижче цих значень, то значить точно є куди рости. Для жіночої тематики, наприклад, це 20 копійок на візит. У будівництві і авто середні показники – 30 копійок.

Фінанси вже дорожча тематика, і там дохід на унікального відвідувача буде 0,5-3 руб.Тести на сайті потрібно проводити час від часу, тому що змінюється аудиторія сайту, з’являються нові фішки, нові формати і т.п. Ми рекомендуємо проводити тести раз на рік.

– дай, будь ласка, невелику інструкцію, як робити тести самостійно?

Для отримання максимального доходу з сайту потрібно проводити тестування. Тестувати потрібно кольору заголовка, місця розміщення, рекламні мережі, формати оголошень і багато інших параметрів.

Детальніше про тему розкрутки монетизації ми з михайлом розповімо 12 вересня в москві на конференції кінза 2018 . Покажемо кейси, дамо інструкцію з проведення тестів.

– дякую за корисну бесіду! скоро побачимося на кінзі!

Спасибі вам за цікаві питання! до зустрічі 12 вересня!