Гібридом я називаю співробітника, який поєднує в собі велику кількість змішаних обов’язків. Наприклад, одночасно займається продажем, обробкою замовлень існуючих клієнтів, логістикою, частково спілкується з постачальниками, ще й оновлює інформацію на сайті.

При це у людини на візитці може бути написана якась цілком адекватна посаду, наприклад, “менеджер з продажу” або “маркетолог”, але реальний функціонал буде дуже сильно відрізнятися. В результаті співробітник не може якісно виконувати жодне з покладених на нього завдань, тому як в будь-якій діяльності важлива фокусування, а компанія стає дуже залежною від цього співробітника, оскільки власник навіть не знає як назвати цю посаду за розміщення вакансії! Ну і найголовніше — компанія, наповнена гібридами, не може рости, оскільки немає можливості масштабувати організаційну структуру.

Вирішенням цієї проблеми є розробка чіткої організаційної структури з розподіленими моно-функціональними центрами відповідальності. Причому дуже важливо розробляти організаційну структуру в динаміці, тобто з урахуванням майбутнього зростання компанії.
Докладніше — дивіться у новому бізнес-інструменті: